خانه / اطلاعات سفر به روسیه / ۷ غذا سنت پترزبورگ که توریست ها باید آن را امتحان کنند
7 غذا سنت پترزبورگ که توریست ها باید آن را امتحان کنند

۷ غذا سنت پترزبورگ که توریست ها باید آن را امتحان کنند

روسیه یکی از کشور های توریسیتی است مخصوصا سن پترزبورگ آن که این شهر به غذا های خوبش شهرت دارد. سنت پترزبورگ غذاهای سنتی بسیار خوشمزه ای دارند که بعضی از آنها شهرت جهانی پیدا دارند. در مطب اطلاعات سفر به روسیه می خواهیم بیشتر در رابطه با ۷ غذا سنت پترزبورگ که توریست ها باید آن را امتحان کنند صحبت خواهیم کرد.

۱- بیف استراگانف روسی

یکی از شهر هایی دیدنی روسیه شهر توریستی سنت پترزبورگ با ساختمان ها و کاخ های زیبایش است و در سنت غذایی آن جا به گوشت علاقه دارند .بیف استراگانف یکی از مشهور و دوست داشتنی ترین غذاهای این شهر است. بیف استراگانف در شهرهای مختلف روسیه ممکن است با کمی تفاوت تهیه شود، اما خوشمزه ترین این غذا روسی را در شهر سنت پترزبورگ می توانید امتحان کنید. بنابراین در سفر توریستی به این شهر روسی امتحان کردن این غذا عالی را فراموش نکنید.

7 غذا سنت پترزبورگ که توریست ها باید آن را امتحان کنند

۲- بلینی

پنکیک یک غذایی است که در جهان معروف است و در هر کجا به شیوه خاصی تهیه می شود، اما در روسیه به روشی عجیب و زیبا تهیه می کنند و به آن بلینی می گویند. این غذا با استفاده از آرد گندم تهیه می شود و همراه با خامه ترش، کره، خاویار و … سرو می شود. روس ها بلینی را اغلب به عنوان صبحانه یا میان وعده میل می کنند.

7 غذا سنت پترزبورگ که توریست ها باید آن را امتحان کنند

۳- سوپ روسی بُرش

سوپ یکی از غداهای جهانی است و یکی از تاریخی ترین غذاها است که در هرکجا با شیوه خاص خود درست می شود ام  برش یکی از معروف ترین سوپ ها و همچنین غذاهای سنت پترزبورگ است. خاستگاه اصلی این غذا اوکراین است اما امروزه این سوپ آنقدر در شهرهای روسیه متداول شده که به یکی از غذاهای سنتی آن تبدیل شده. این غذا با ظاهر خوشرنگ و قرمزی که دارد بسیار ظاهر فریبنده ایی دارد و از چغندر یا همان لبو و سبزیجات مختلف تهیه می شود.

بسیاری از توریستانی که به این کشور سفر می کنند در شهر سنت پترزبورگ این سوپ خوش بو و خوشمزه را امتحان می کنند و از ظاهر خوشرنگش لذت می برند. اغلب محلی های روسیه سوپ برش را با کمی خامه ترش و نانی خوش طعم به نام پامپوشکا سرو می کنند.

7 غذا سنت پترزبورگ که توریست ها باید آن را امتحان کنند

۴- سوپ روسی شی

یکی از قدیمی ترین غذاهای این کشور که گویا تاریخ و فرهنگ روسیه می باشد سوپ شی است که قدمت آن به قرن ۹ و زمانی برمی گردد که کلم در روسیه متداول شده بود. ماده اصلی این غذا کلم و آب گوشت است؛ البته بعدها سبزیجات دیگری هم به مواد اولیه این سوپ اضافه شد. سوپ شی هم مانند سوپ برش با کمی خامه ترش و نان سرو می شود و بسیار خوش طعم است. این غذا را می توانید در شهر تاریخی سنبت پترزبورگ به بهترین طمع امتحان کنید.

۵- پیراشکی روسی

پیراشکی غدایی است که در وسعت جهانی محبوبیت پیدا کرده و بین المللی است. اما بهتر است بدانید که محل تولد این غذای خوشمزه کشور روسیه است و در شهرهای روسیه این غذا به شکل سنتی تهیه می شود. داخل این غذا را با مواد مختلفی می توان پر کرد و طعم پیراشکی می تواند شور یا شیرین باشد. از محبوب ترین انواع این غذا با سیب زمینی، کلم، قارچ یا گوشت تهیه می شود. پیراشکی های شیرین هم وجود دارند که با سیب، گیلاس، پنیر کاتیج یا لیمو تهیه می شود.

7 غذا سنت پترزبورگ که توریست ها باید آن را امتحان کنند

۶- سالاد الویه

سالاد اولویه غذایی است که ما در ایران در اکثر جشن ها و مراسم ها آن را درست می کنیم و کمتر کسی فکر می کند که خاستگاه اصلی این غذا جای دیگری مثل روسیه باشد. خانواده های روسی این غذا را برای جشن سال نو آماده می کنند. البته باید بدانید که سالاد الویه اصلی و روسی با سالاد اولویه ای که ما درست می کنیم خیلی تفاوت دارد. مهم ترین تفاوت این سالاد در این است که برای تهیه سالاد اولویه روسی مواد اولیه را به قطعات کوچک خرد می کنند و با سس مایونز ترکیب می کنند.

7 غذا سنت پترزبورگ که توریست ها باید آن را امتحان کنند

۷- پلمنی

پلمنی تقریبا مانند پیراشکی است و یکی از غذاهای محبوب روسیه است و داخلش با مواد مختلفی پر می شود. طرز تهیه این غذا بسیار ساده است و با کمی خمیره مخصوص و آرد و بقیه مواد پیراشکی تهیه می شود. داخل خمیر پلمنی هم موادی مثل گوشت و سبزیجات مختلف را قرار می دهند. می توان داخل آن را مانند پیراشکی از مواد شیرین و مربا پر کرد و آن را به عنوان میان وعده و صبحانه خورد.

مطلب پیشنهادی

تاثیر جام جهانی بر صنعت گردشگری روسیه

تاثیر جام جهانی بر صنعت گردشگری روسیه

روسیه مملوء از جذب های قدیمی و فرهنگی ست، کشور با میراثی غنی که پتانسیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *