خانه / جاهای دیدنی روسیه / جاهای دیدنی سن پترزبورگ / موزه ی آرمیتاژ در سنت پترزبورگ را بیشتر بشناسید

موزه ی آرمیتاژ در سنت پترزبورگ را بیشتر بشناسید

موزه ی آرمیتاژ در سنت پترزبورگ آلبوم ای علاوه غنی از زیباترین آثار هنری و سلطنتی و یکی از پیشروترین موزه های دنیا در این محور است. اگر تور سنت پترزبورگ را آزادی کردید حتما از این موزه و آثار حرفه ای آن دیدن کنید. مجموعه ی موزه آرمیتاژ از ۵ بنیان مجزا تشکیل شده است که به هم متصل هستند، این موزه ها شامل کاخ زمستانی، آرمیتاژ کوچک، آرمیتاژ قدیمی، آرمیتاژ جدید و نمایش خانه نمایش نمایش نامه و سینما آرمیتاژ می شود. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی سن پترزبورگ در موردمطلب موزه ی آرمیتاژ در سنت پترزبورگ را بیشتر بشناسید صحبت می کنیم.

سنت پترزبورگ، پنجره‌ای رو به اروپا

امروزه موزه آرمیتاژ در سنت پترزبورگ (The Hermitage Museum ) دارای ۴۶۰ اتاق و چیزی حدود ۳ هزارهزار اثر هنری است و به شمار ای آثار آن شكیل و زشت و بی همتاست که فقط با ۲ موزه لوور پاریس و گالری هنر ملی بریتانیا قابل تطبیق است. در این موزه می توان آثاری از هنرمندان به نام جهان مثل تیتان، لئوناردو داوینچی، رافائل، روبنز، رامبرانت و وفور و كمی از پراستعداد های دیگر وقایع خدای نامه را دید.

آیتم هایی که در این موزه به معرض دید گذاشته شده است، از قیمتی جات تا آیتم های قرن بیستم را شامل می شود. نیز اگر به تمدن ها كهنه و جدید کشورهایی مثل مصر، یونان، رم، هند و هفهف پوزپلنگ شوق داشته باشید، می توانید آثار بیش بارزشی را در این موزه ببینید.

کاخ شتوی آرمیتاژ، در آن اوقات به نشانی یکی از محل های رسمی بیتوته اولاد پادشاهی روسیه آفریننده شد و هیچ گاه قرار نبود به موزه تبدل شود. اما بعد از مخل که در سال ۱۹۱۷ اتحاد افتاد، به عنوان بخشی از موزه آرمیتاژ در سنت پترزبورگ برگزینی شد. جالب است بدانید آن چه که در این موزه به نشان دادن گذاشته شده است، فقط ۳ درصد از ضیاع های جمع آوری شده ی هنری و سلطنتی است. با این وجود برای گشتن همه جای آن، شاید نیاز به هفته ها زمان باشد.

بنابراین می توان نسب گرفت که اصلی ترین بخش این موزه، کاخ زمستانه است که در و نو محل تعیش تزارها بوده است و همین دلیل به گوشه گیری کافیست تا آن را به یکی از مشهورترین موزه های دنیا دگرسانی کند. اضافه بر این، نشان ها و مدال های سلطنتی آنها، لباس ها و تكثر از جواهرات شاهنشاهی را در این موزه می توان دید.

 

متاسفانه در طول سال ها مخصوصا در زمان استالین، تكثر از آثار هنری موزه از آن خارج شده است. از آنجاییکه استالین برای هنر اهمیتی قائل نبود، وفور و كمی از آثار با ارزش و گرانقیمت مثل هماهنگ «ونوس در برابر آیینه» و «بشارت» که اثر معروفی از ون ایک است را صادر کرد و این آثار هم دوره در گالری هنر ملی واشنگتن مراقبت می شوند. جمع بر این، غزارت از آثار هم در جنگ دنیوی كلی دوم از بین رفتند.

با این وجود دیدار از بزرگ ترین موزه ی نزاكت و هنر جهان و آلبوم ای از گل خانه بیت المال فشنگ دان های گذشته، از بایدهای سفر به سنت پترزبورگ است

مطلب پیشنهادی

قصر پاولوفسک سن پترزبورگ

قصر پاولوفسک سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای دنیا است که از گنجینه های تمدن بشری محسوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *