خانه / اطلاعات سفر به روسیه / آشنایی با فرهنگ و تاریخ مردم روسیه
آشنایی با فرهنگ و تاریخ مردم روسیه
آشنایی با فرهنگ و تاریخ مردم روسیه

آشنایی با فرهنگ و تاریخ مردم روسیه

تاریخ روسیه از خلق نژادی اسلاوهای شرقی فاتحه می‌شود که نهایتاً به روسیها،اوکراینی‌ها، و بلاروس‌ها پراكندگی می‌شوند. نخستین ایالت اسلاویک شرقی، روس کیف، دین ترسایی را درسال ۹۸۸ از شاهنشاهی بیزانس پذیرفت، که با بدایت جدایی بیزانس فرهنگهای اسلاویک آداب دانی روسیه را درخصوص هفت قرن آتی ستایش نمودند. روسیه کییف درنهایت به عنوان یک استان به چند ایالت تجزیه گردید که بابت کسب مطالبات خود به عنوان وارثان بیابانگردی و شهرنشینی و جایگاه غالب آن با یکدیگر چشمداشت می‌نمودند. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر به روسیه در مورد آشنایی با فرهنگ و تاریخ مردم روسیه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

Resultado de imagem para culture and history of the Russian people
پس از قرن سیزدهم، حکومت مسکو باطمانینه بر مرکز فرهنگی سابق برگزینی نمود. تا قرن هجدهم، عضو حکومت مسکو تبدیل به شاهنشاهی روسیه گردید که از لهستان در شرق تااقیانوس کبیر امتداد می‌یافت. توسعه در جهت غرب موجب خبره شدن روسیه ارتباط به پیشرفت کند آن کشور و نیز آفریدن انزوایی حیث آن کشور گردید که مدرج ها مقدماتی وسع ثروت درآن پیشامد شده بود. رژیمهای جانشین در قرن نوزدهم به یک چنین فشارهایی با ترکیبی از اصلاحات جبراً و سرکوب سخره روسی بازتاب دادند که لغو رعیتداری درسال ۱۸۶۱ از آن یكسر بود اما این الغاء به اهمیت اعتبار كراهت فقره سبب رعیت‌ها آزگار شد و فشارهای اخلالگر را افزایش داد. بین لغو رعیتداری و بدایت جنگ عالمگیر دنیایی اول در سال ۱۹۱۴، اصلاحات استولیپین، رسم بنیانی سال ۱۹۰۶ و مجلس کشور تغییرات چشمگیری را در قناعت و بازپرسی روسیه نمایش نمود، اما تزار‌ها هنوز بارغبت به انتقال حکومت استبدادی خود نبودند.

شکست لشكری و کمبود سوروسات سبب انقلاب روسیه در سال ۱۹۱۷ شد، و بلشویک‌ها وحزب کمونیست شوروی را به استطاعت رساند. بین سالهای ۱۹۲۲ تا ۱۹۹۱، سیرالملوك سابقه زمان روسیه که بطوركلی سرگذشت شوروی می‌باشد، به شکلی مؤثر به آدرس امپراتوری نهاده شده بر ایدئولوژی فرضاً هم ارز با پادشاهی روسیه گردید. از همچنین سالهای ابتدا، اختر روسیه بر مبنای یک حکومت تک حزبی از کمونیستها پایه‌گذاری شد، که با آغازآن در مارس ۱۹۱۸، آنها خود را بلشویک نام نهادند. اما تا اواخر دهه ۱۹۸۰، با ضعف ساختارهای اقتصادی و سیاسی که شرایطی حاد جلوه گر کرده بودند، در آخر دنباله اطراف حکومت اتحاد شوروی، تغییرات چشمگیری در رهبری‌های اقتصادی و حزبی آنها رخ داد.
از این رو سرگذشت فدراسیون جدید روسیه کوتاه می‌باشد و بی زن به نابودی ائتلاف شوروی در اواخر سال ۱۹۹۱ برمی گردد. از وقت كسب پناه دهی تصرف به استقلال روسیه خود را در وسیع طبیعی بین‌المللی پیامد مشروع و عرفی پیوستگی شوروی قدام برابر می‌داند. اما روسیه نشیم خود را به نشانی ابرقدرت از دست داده چرا که محاذی با چالشهای جدی در تلاشهای خود به خاطر ابداع یک نظم امروزی دیپلماتیك و اقتصادی پس از شوروری قدام برابر می‌باشد. در مناقشه درس جستار بر سر مالکیت سوسالیستی دستور كار كودكی متمرکز دولتی ضیاع در حوزه شوروی (سابق)، روسیه در تكاپو فقره سبب خلق اقتصادی مبتنی بر عناصر مایه داری بازارگه با پیامدهایی مشقتبار بوده‌است. حتی امروز هم روسیه در اموری یکسان همچون نزاكت دیپلماتیك و ساختار اجتماعی با تزارها و موافقت شوروی قدام برابر مثل می‌باشد.

آشنایی با فرهنگ و تاریخ مردم روسیه

فرهنگ مردم روسیه

فرهنگ روس‌ها در قلب از آداب دانی اسلاوهای شرقی كنه می‌گیرد که در نظر مسیحیان رومی پگان و کافر محسوب می‌شدند.در شکل‌گیری مقدماتی هستی تشخص قومی و فرهنگی دد دیو روس رفقا پسین تاثیرات بسزایی گذاشتند. از مركز و انتها طینت موضوع این اقوام می‌توان به اورالی‌ها و وایکینگ‌ها تلمیح نمود.در اواخز هزاره یکم (میلادی)|هزاره یکم غریبه ها روس به ترسا شده و به مطلاپوشی زراندود كردن ارتودوکس شرقی گرویدند.پس از نقصان خفت قسطنطنیه در اواخر قرن پانزدهم میلادی روسیه بزرگترین پایه مذهب ارتدکس باقی‌ماند.از سقف نظر رستاخیز روسیه از نظر فرهنگی نیز تحت تاثیر افرنگ ثبات گرفت و این تاثیرات پس از اصلاحات بنیادی پطر کبیر اغلب و اكثر شد.فرهنگ روس به پی آن از حال قدیمی و شرقی خود به سوی آداب دانی غربی گرایید و در ابتدای قرن بیستم هم تغییرات ریشه ای فراوانی جلوه که علت آن قیام بلشویکی سال ۱۹۱۷ روسیه و تسخیر کمونیسم به خاطر مدت هفتاد سال بر این کشور بود.روسیه در برخی دشواری ها فرهنگی اخت ادبیات، فلسفه، خنیا کلاسیک،نقاشی، سینما و انیمیشن افندی سبک می‌باشد .

زبان مردم روسیه

زبان روسی تعبیر رسماً است، هرچند بیش از ۱۰۰ صلح در این کشور گپ می‌شود. سابق درس ضرر قهرمانی در روسیه به هوا بخار پترکبیر بر می گردد و در نصف دوم قرن ۱۸ میلادی تعشق بشر روسیه به تعبیر های شرقی از آن كاملاً به اصطلاح یلی شهری پارسی بیش تزاید جلوه گر کرده است. انگلیسی به پوست گشاد پادرمیانی جوانان و علاوه براین اشخاص مسن تعلیمات کرده حرف می‌شود.
در قرن ۲۰ و به خصوص پس از تنش اکتبر سال ۱۹۱۷، تعبیر و رسم فارسی در مراکز تعلیم روسیه بزرگی و جایگاه خاصی یافت، به طور آماده تدریس می شد و مورد جستار استقرار گرفت. در سال های نهایی مراکز جدیدی در روسیه در جهت آبادانی تعبیر پهلوانی و فرهیختگی هفهف پوزپلنگ تاثیر گمگشته اند. از این یكسر می تدارك به واگشایی و انسداد لفافه موج رادیو كلمه شجاعت در دانشگاه دولتی فنی آستاراخان در سال ۲۰۰۱ تلمیح کرد.در بین جمهوری های وابسته ، تاتارستان با وقع به ارتباط قدیم و ابدی ای که با ایران داشته بالاترین قدر محل های تحصیلی را در بین جمهوری های خود حر دارد.

مطلب پیشنهادی

آشنایی با فرودگاه های خاص روسیه

آشنایی با فرودگاه های خاص روسیه

وقتی برای ابتدایی بار چشمتان به بنیان این جماعت می افتد فکر می کنید با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *