خانه / اطلاعات سفر به روسیه / آشنایی با جزییات تاریخی کشور روسیه
آشنایی با جزییات تاریخی کشور روسیه
آشنایی با جزییات تاریخی کشور روسیه

آشنایی با جزییات تاریخی کشور روسیه

روسیه یکی از کشورهای زیبای قاره ی اروپا می باشد که دارای زیبایی خاص می باشد و مردمی که با سرما خو گرفته اند و طبع سردی دارند. باز هم می خواهیم با شما سیر و سفری در تاریخچه داشته باشیم. غربت نشین به یک سرزمین تماشایی :اسم پرشور و دیدنی دیگر. حتما قصد دارید سال ۲۰۱۸ را حیث خود به سالی پر از خاطرات شیرین و به یادماندنی تبدیل کنید و به محل به جاآوری این رویداد مهم ورزشی در تذكره ورزیدگی تمرین كردن بروید؟ کار منت می کنید و ما هم مراد می کنیم تا جایی که می توانید از هر فرصتی درعوض جهت سفر کردن دولت ببرید بویژه سفربه ولایت هایی که پیوندهای تاریخی با آن دارید. خب پس بهتر است با سفرهای باستانی مربوط به تاریخچه مهم الی گشت معشوق شوید و پیش از رفتن به روسیه، محل به جاآوری تفنن های جام دنیوی كلی با شاهنامه روسیه این هم جوار و هم مرز آبی دوست شوید.  در ادامه در اطلاعات سفر به روسیه در مورد آشنایی با جزییات تاریخی کشور روسیه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با جزییات تاریخی کشور روسیه

ویژگی های جغرافیایی

سرزمین گرمسیر و نسبتا کم بارش روسیه، با وسعتی بندها ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر چهارضلعی پهناورترین کشور جهان به آمار می آید. بزرگترین شهر اروپا، مسکو دارالاماره آن در شرق و بخش اروپایی این کشور است. در آسیای شمالی و اروپای خاوری با دو خشكی و سه عزت تری مرز آبی دارد، از یک سو قلزم ساكت آرامش شمالی و قلزم سفت شمالی و از سوی عقبی دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک آن را تسلط نمودار است. این کشور نیز با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز  مشترک آسمانی دارد و با کشورهای لب دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مراودات دریازی و بری دارد. و در عرضهای بالای جغرافیایی استقرار دارد که به لحاظ  پهناوری دو معادل سطح اندازه گیری کانادا یا چین یا ایالات متحده آمریکا است. اكثر بلوكها روسیه به ویژه زمین مسن تر و كهتر سیبری انبوه از سکنه هستند و امکان کشت و کار تكاپو کشاورزی در آن بود ندارد. روسیه مرزها اسنان ۱۴۲ میلیون تن هنگامه و خلوت دارد و در اشل نهم كرانه ها و انفس است. تراکم هنگامه و خلوت روسیه ۳/۸ تن در هر کیلومتر چارگوش است که از پایه ترین نرخهای تراکم هنگامه و خلوت در كرانه ها و انفس است. علاوه براین نرخ رشد غوغا در این کشور منفی است. اغلب جنجال روسیه در غرب این کشور معیشت خوش گذرانی كردن می‌کنند. از کشورهای كنار قدسی روسیه می قابلیت به کره شمالی، چین، مغولستان، و قزاقستان، جمهوری آذربایجان و گرجستان اوکراین، بلاروس، لتونی، استونی، فنلاند، و نروژ و… تلمیح کرد

پیشینه و تاریخچه روسیه از عتیق تا حال

قرن چهاردهم میلادی بدو تاریخ این مملكت است. یک اقلیم و چند پادشاه! ملك شاهنشاهی مسکو و چند آكتور قدرت. درگاه چهارم، نامدار به ایوان مهیب نخستین حاکم مسکو خود را امپراطور روس نامید. در قرن هفدهم قرمز پری رومانف توانگری را به دست رنجیده و تا سیصد بر کرسی حکومت جا خوش کردند، پتر کبیر و کاترین کبیر از معروف‌ترین امرا این عترت عطشان تمول بودند که البته  اصلاحات زاید در کشور ادا دادند. مقدمه قرن بیستم اما ورق بازآیی و عهد احوال دد دیو این زمین ناموافق و دردناک به نظر می رسید، نارضایتی‌های فطرت دار در بین تلمبار های مختلف سازمان اعتراضات گسترده‌ای در پی داشت. حاکمان در کاخ های خود با خاتمه بی تفاتی رنج ناس را خوش می گرفتند، که جهت وسع دریافت جریان‌های دیپلماتیك رادیکال می شد. شکست روسیه از ژاپن در جنگ سال۱۹۰۵ و دوشنبه آغشته به خون نامور در همین سال، ایضاً شکست‌های پی در پی در جنگ جهانی اول جهت اوج گیری این نارضایتی‌ها شد. اما بلشویک ها در ۱۹۱۷ زعامت پیش نمازی و پس نمازی شورشی را به تضمین گرفتند که منتها بخش حکومت امپراتوری در روسیه و ایجاد پیوستگی جماهیر شوروی سوسیالیستی شد، این حزب (حزب بلشویک) سال ۱۹۰۳ به ولایت پیشوایی لنین و با تاثیرپذیری از آموزه‌های کارل مارکس ابداع شده بود.

دیدنی های روسیه

حکومت لنین با تنش ها و كشمكش های اندرونی فاتحه شد و اوج این جنگ ها بر سر هم چشمی هم چشمی كردن درخصوص جانشینی لنین بود. با مرگ لنین در سال ۱۹۲۴ استالین در سال ۱۹۲۹ رهبری حزب کمونیست را به دست گرفت. پاکسازی‌های سیاسی، تبعیدهای دسته‌جمعی و حبس و زندان و برخورداری از افزار امنیتی فراخ ای که بر تمام جنبه‌های خوش گذرانی آدم تسلط داشت آثار و هنرهای به جا تتمه از استالین بود. خروشچف پیامد استالین بی‌رحمی های حکومت استالین را ظاهر کرد. اما حکومت کمونیستی را همچنان حفظ کرد. از شدت وارسی کاست و حكم غریبه و آشنا مسالمت‌آمیز با غرب را در پیش گرفت خاتمه در پی یک کودتای حزبی از واقع مطلب كامل و ناقص تعطیل جمع آوری شده شد. برژنف حاصل نتیجه خروشچف، شرایط معیشت خوش گذرانی كردن زیبنده عصیان ورزیدن تاب آوردن تر شد سرکوب سیاسی همچنان طعم تعیش كس بود. مسلماً مشکلات همگانی معاشرتی و انفرادی و اقتصادی روزگار برژنف به «عصر رکود» مشتهر شد. جنگ آزگار در افغانستان سبب خرابی یک نسل کامل شد.

آشنایی با جزییات تاریخی کشور روسیه

تزار روسیه بی كاری داد و شانس هرگز شکل گرفت. بلشویک ها به رهبری ولادیمیر ایلیچ لنین دولت موقت را با کودتایی کم مزاحمت ازدحام برچیدند. گروباچف محاكمه مند مستقبل روسیه اصلاحات اجتماعی، اقتصادی و تكنولوژی و ایضاً فضای باز دیپلماتیك را مد نظر استقرار داد. احاله قدرت از گورباچف به یلتسین با استعفای گورباچف رخ گرفت. در حال فراهم نیز ولادیمیر بوت رییس توده و دیمیتری مدودف عنفوان صاحبدیوان روسیه ‌است.

نژاد، دین، زبان، فرهنگ، اقتصاد، حکومت

نژاد ساکنان روسیه از رفقا ساکن در اوراسیاست،­­ مرزها اسنان ۸۰ درصد مردم روسیه از نسب روسی هستند و دیگر نژادهای این کشور عبارتند از: تاتار، اوکراینی، چوواش، چچنی، ارمنی، داغستانی، مغول، آواری، اینگوش، چرکس، بالکار، اوستیایی، آذری، گرجی و… می ریح دین بشر روسیه دربردارنده مسیحیت، اسلام و یهود است، اصطلاح روسی زبان علناً روسیه است.

با این حال ۲۷ زبان علناً عقبی نیز در جمهوری‌های خودمختار این كشور وجود دارد. روسیه ۲۱ جمهوری وابسته دارد. در سطح بین المللی از بدگلی فرهنگی و هنری انعام برخورداراست و هموار مراقب آن می شمه و اهل روسیه انسانیت آداب دان و هنردوست می باشند و از این حیث دارای فرهنگی غنی با نویسندگان نامداری آمخته داستایوفسکی و تولستوی بوده‌اند. بی مانند پول روسیه روبل است.

از کشورهای فن آوری به پی جویی می‌آید وعضو گروه هشت است. بهرمندی از صرفه جویی فن شناسی و نیز مراجع كتاب شناسی مسن تر و كهتر توان به خصوصیت گاز است مهمترین تکیه گاه اقتصادی روسیه است. تشكیل خالص درونی و بیرونی آن  ۱۲۸۹ تریلیون دلار در سال ۱۳۸۶بوده و هشتمین اقتصاد كاپیتان جهان ‌است. روش وجهه داری و مخصوص سازی اساس اقتصادی روسیه است، حكماً پس از زوال شوروی و استقلال از قناعت دولتی و سوسیالیستی این مواخذه اجرا شد. روسیه  پارلمانی دارد که از دو جماعت تشکیل می شود. طایفه های سیاسی حاوی روسیه دموکراتیک، موافقت صحرانشین و حزب خلق روسیه است.شهرهای مهم روسیه مسکو، سن پترزبورگ، نووسیبیرسک، یکاترینبورگ، نیژنی نووگورود، سامارا، قازان و… می باشد.

آشنایی با جزییات تاریخی کشور روسیه

جاذبه‌های گردشگری

روسیه دارای جاذبه‌های باستانی مربوط به تذكره مهم و فطری زیادت می بو که از تمام به این اوضاع كنایه کرد: جاذبه‌های تاریخی، مقبره ولادیمیر لنین، آلبوم کرملین، متروی مسکو، ساختمان‌های هفت خواهر، عكس مایاکوفسکی، مجسمه‌های لنین، گستره سرخ، ارسی جنگ، پارک پیروزی، صنع زیبا، پوشش‌های گیاهی غیر معتاد خواهر شبیه تپه گنجشک‌ها و…

مطلب پیشنهادی

آشنایی با فرودگاه های خاص روسیه

آشنایی با فرودگاه های خاص روسیه

وقتی برای ابتدایی بار چشمتان به بنیان این جماعت می افتد فکر می کنید با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *