خانه / تاریخچه جام جهانی / قهرمان جام جهانی چقدر جایزه می گیرد؟
قهرمان جام جهانی چقدر جایزه می گیرد؟

قهرمان جام جهانی چقدر جایزه می گیرد؟

جام جهانی فوتبال یکی از هیجان انگیزترین رویدادهای ورزشی است که هر ۴ سال یکبار اتفاق می افتد و سراسر جهان را غرق در شوف فوتبال می کند. سال آینده نیز جام جهانی ۲۰۱۸ را پیش رو داریم و تیم ملی فوتبال ایران نیز در ان حضور خواهد داشت. در خصوص جام جهانی مسائل زیادی همواره مطرح بوده است که یکی از انها جایزه قهرمان این رقابت ها بوده است. به نظر شما قهرمان جام جهانی چقدر جایزه می گیرد؟ در ادامه با این مقاله از سری مقالات تاریخچه جام جهانی همراه ما باشید.

قهرمان جام جهانی چقدر جایزه می گیرد؟

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) مبلغ جوایز نقدی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را عرض آشكار کرد. به گزارش سایت این فدراسیون، این مبلغ تقریبا ۵۶۰ میلیون دلار است که افزایش دست کم یک سوم را علاقه به جام جهانی ۲۰۱۰ نشان می دهد.

جوایز نقدی جام دنیوی كلی ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی ۱۴۰ هزارهزار دلار کمتر و مبلغ ۴۲۰ هزارهزار دلار بود. قهرمان این مسابقات نیز ۳۰ میلیون دلار جایزه دریافت کرد. اما قرار است به قهرمان جام دنیوی كلی ۲۰۱۴ تقریبا ۴۰ هزارهزار دلار اهدا شود. جروم والکه دبیرکل فیفا دراین باره گفت:جوایز نقدی جهانی ۲۰۱۴ افزایش دست كم ۳۳ درصدی را پیوند به زیر دامن سینه كش شمول عتیق نشان می دهد امااین ارقام بعد از نشست کمیته مالی فیفا در روز چهارشنبه تأیید خواهد شد.

قهرمان جام جهانی چقدر جایزه می گیرد؟

وی افزود: علاوه بر این ۷۰ میلیون دلار هم به باشگاه هایی تعلق می گیرد که بازیکنانشان در جام دنیوی كلی حضور خواهند داشت. این مبلغ هم نسبت دهی به دامان پایین باستان افزایش یافته است. بنابراین گزارش، جوایز نقدی جام عالمگیر دنیایی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی نیز ۶۰ درصد بیشتر از مبالغی بود که در جام دنیوی كلی ۲۰۰۶ آلمان به تیم ها وقف شد. همواره با e-russia همراه باشید.

مطلب پیشنهادی

آقای گل های ادوار جام های جهانی

آقای گل های ادوار جام های جهانی

جایزه بهترین گلزن رقابت های جام جهانی همواره یکی از جایزه های فردی بوده است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *