خانه / جاهای دیدنی روسیه / فرودگاه بین المللی ونوکووا
فرودگاه بین المللی ونوکووا

فرودگاه بین المللی ونوکووا

فرودگاه بین المللی ونوکووا را می توان به آدرس یکی از كهنه و جدید ‌ترین گروه های نه تنها مسکو بلکه کشور روسیه به حساب آورد که هنوز هم از آن استفاده بیش می‌ کنند و مسلماً این جماعت هم با توجه به استحکامات خوبی که دارد، پاسخگوی كلیه نیازهای مراجعان و مسافرانش است. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی روسیه در مورد فرودگاه بین المللی ونوکووا  بیشتر می گوییم.

 

البته باید در اوایل این گونه بگوییم که مطار نوار بین المللی ونوکووا در اصل جماعت كهن خودینکا (Khodynka Aerodrome) بوده است و زمانی که به این گروه استحاله کاربری می دهد، فرهنگ های جالبی را پشت سر گذاشته بوده است.

این جمعیت در طول جنگ جهانی دوم به قدری شلوغ و پر ترافیک شده بود که دسته جدید ونوکووا را که به قصد استفاده‌ های لشكری در سال ۱۹۴۱ تأسیس کرده بودند، بعد از ته جنگ و عدم استفاده ی موردپسند و غیرقابل قبول از آن در روزگار جنگ، کاربری چرند نظامی آن به پروازهای شهری مستحیل مسخ پیدا کرد و تبدل به یک جمعیت مسافربری شد.

فرودگاه بین المللی ونوکووا

زمانی به این حزب نگاهی جدی تر شد که آن را برای بازی‌ های المپیک تابستانی ۱۹۸۰ میلادی در که قرار بود در مسکو دارالسلطنه روسیه برگزار شود، گسترش دادند. با توجه به این که این جمعیت كهن ست، با این که هنوز هم همانطور که در آستان گفتیم از استحکامات مفت و خوبی بهره می برد اما در حال حاضر فقط از ترمینال A این حزب مصرف می ‌شود که البته این ترمینال تكاپو خود را در سال ۲۰۱۰ میلادی شروع کرد.

در واقع این ترمینال به انزوا هم پروازهای داخلی و هم بین ‌المللی را برعهده متاثر است. ترمینال B و ترمینال D این گروه نیز که در سال ۲۰۰۴ افتتاح شده بودند، از سال ۲۰۱۷ با توجه به نظر مسئولین این باند بسته شده و از چرخه ی استفاده خارج شدند.

البته باید این نکته را افزایش نماییم که مسئولین شهر مسکو و جوخه ونوکووا برای وسع ثروت این هیات خطسیر طرح ‌های فراوانی دارند که با به ته وصل و انفصال آن‌ها، ترمینال‌ های قدیمی و هم برخی از سالن های كهنه و جدید و اولیه‌ ی گروه ونوکووا را اختلال می ‌کنند تا جمعیت اضافه بر این که متحدالشکل شود، برای حضور و پارکینگ هواپیمایی ها و ایرلاین های گوناگون جا داشته باشد. گروه بین‌المللی ونوکووا (Vnukovo International Airport) از لحاظ نقطه محلت قرار گیری در ۲۸ کیلومتری جنوب غربی شهر مسکو قرار ملول است.

 

این هیات خطسیر بین المللی که در نزدیکی مسکو قرار غمگین و با این حساب در زمره ی باند های این شهر قرار می گیرد، به عنوان سومین جمعیت پر رفت و آمد در کشور روسیه نیز به حساب می آید. این جوخه در کنار حزب بین المللی داماددوا، باند بین المللی شرمتیوو و دسته بین المللی رامنسکویه در زمره ی  ۴ حزب برتر و از آن مهم تر، حزب اصلی شهر مسکو به حساب می‎ آید. در این مطار نوار شرکت های هواپیمایی داخلی و بین المللی متفاوتی فعالیت دارند که از جمله ی آن ها می توان به شرکت های هواپیمایی می ‌توان به شرکت هواپیمایی ایرفلوت، شرکت هواپیمایی پابیدا (Pobeda)، شرکت هواپیمایی یوتی_ ‌ایر (Utair) و شرکت هواپیمایی روسیه ایرلاینز (Rossia Airlines) تعریض کرد.

فرودگاه بین المللی ونوکووا

ترمینال های ونوکووا

همانطور که در معرفی تاریخ ی این دسته برای شما روشنگری دادیم، این هیات خطسیر در كهن دارای ۳ ترمینال بوده است اما با افتتاح ۲ ترمینال باستانی این جمعیت در سال ۲۰۱۷، این مطار نوار در حال حاضر تنها دارای ۱ ترمنیال است که تمامی پروازهای ورودی و ورودی بازده این حزب به مسیرهای داخله و بین المللی را پذیرا است.

 

برای رفتن به این دسته می توانید از قطار، اتوبوس، تاکسی و مترو مصرف نمایید. اگر در سفرتان به مسکو قرار شد که به این جماعت بروید و قصد مصرف از قطار را داشتید، نسبت حماقت دادن این نکته مفید است که یام رله قطار این هیات خطسیر از سال ۲۰۰۵ شروع به کار کرده و آن را به یکی از فردگاه های اصلی این شهر یعنی، یام رله ترمینال کیفسکایا (Moscow Kiyevskaya railway station) در مسکو متصل می ‌کند.

برای رسیدن به این توقفگاه با قطار ۳۵ لطیفه در راه خواهید بود و برای تهیه‌ ی بلیت یک ‌طرفه ‌ی آن می توانید از طریق راه های آنلاین در قبل از سفر خود اقدام نمایید. ایضاً شما این امکان را دارید که به صورت آنلاین قیمت ها را چک کنید و از آن ها با خبر باشید. اگر قصد كاربرد از كشتی را دارید، اتوبوس‌های خط ۶۱۱ جوخه ونوکووا می توانند مسافرانی که از این گذرگاه می آیند را  در عرض ۲۰ تا ۳۵ دقیقه به مرکز شهر مسکو می ‌رسانند.

فرودگاه بین المللی ونوکووا

علاوه بر خط ۶۱۱ سرنشین فرودگاه، كاپیتان ‌های خط ۴۵ مسکو نیز در این مسیر كوشش جستجو دارند. تنها فرقی که ایبن خطوط با دیگر خطوط دارد این است که ممکن است با خط ۴۵ در ترافیک گیر کنید. اگر هم می خواهید آسان ترین راه ممکن را آزادی نمایید و با تاکسی به مرکز شهر و یا مسیر خود بروید، شرکت های تاکسیرانی مختلفی در حیاط ی این گروه فعال هستند که شما برای رفتن به مسکو یا حومه‌ و دوروبر شهر مسکو می ‌توانید از آن‌ ها کمک مصرف نمایید.

اگر هم که در فکر استفاده از مترو هستید باید این نکته را بدانید که قرار است خط ۸ مترو مسکو در این جمعیت راه‌ اندازی شود و این مطار نوار را به شهر به صورت خمناك و راست متصل نماید. جالب است بدانید که درصورتی که این طرح عملی شود، باند ونوکووا نشانی بدوی باند روسیه می شود که به خط مترو متصل است.

 

مطلب پیشنهادی

زیبایی آتش فشان در کنار یخ

آتش فشان ها همیشه علاوه بر جذابیت هایی که برای عموم داشته اند، در تعطیلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *