خانه / جاهای دیدنی روسیه / جاهای دیدنی مسکو / کاخ کرملین مسکو (Moscow Kremlin)
کاخ کرملین مسکو
کاخ کرملین مسکو

کاخ کرملین مسکو (Moscow Kremlin)

کاخ كرملين مسکو، هسته مركزي شهر مسكو است كه در قرن پانزدهم دركرانه شمالي رود مسكو ساخته شده و شامل تعدادي كاخ و كليسا است. كرملين مثلث‎شكل با جهت شمالي داراي ضلع‎هايي به طول ۷۵۰ متر است.احداث كرملين در تاريخ ۱۹ ژوئيه سال ۱۴۸۵ پايان يافت .كل عمليات ساختماني احداث اين كاخ در مجموع ۱۰ سال به طول انجاميد. كرملين جديد را بر روي كرملين قديم كه از سنگ سفيد بود بنا كردند. هنگام احداث كرملين جديد، ديوارهاي قبلي را در حد امكان باقي گذاشتند و فقط دور آن‌ها را ديوارهاي آجري كشيده و آنها را بلندتر و ضخيم‎تر و محكم‎تر كردند. كاخ بزرگ كرملين در سال ۱۸۴۹ شكل كنوني خود را به دست آورد.

کاخ کرملین مسکو
کاخ کرملین مسکو
کاخ کرملین مسکو
کاخ کرملین مسکو

بزرگترین کلیسای کرملین مسکو، کلیسای جامع اوسپنسکی است که طی سال‎های ۱۴۷۵ تا ۱۴۷۹ ساخته شده و تزارها در آنجا تاجگذاری می‎کردند .اگر تور مسکو را برای گذراندن اوقات فراغت انتخاب کردید حتما از کرملین بازدید کنید. سالن بزرگ کرملین برای ۶ هزار نفر درنظر گرفته شده است. وسایل صوتی برای ترجمه بیش از ۲۹ زبان در این کاخ نصب شده‎اند. بالشوی تئاتر، باله و اپرا روی صحنه کاخ کنگره‎ها به نمایش می‎گذارد در ضمن کرملین در روزهای پنجشنبه باز نیست و عکاسی داخل کاخ های آن ممنوع می باشد.

تصاویر کاخ کرملین
تصاویر کاخ کرملین

کرملین مقر مقامات ارشد دولتی روسیه است اما شامل بناهای دیگری از جمله ۴ کلیسای بزرگ متعلق به قرن ۱۵ و ۱۶ میلادی و چندین موزه مشهور نیز می باشد. این منطقه ۲۵۰ هکتاری شامل اسلحه خانه، که مملو از گنجینه های سلطنتی قدیمی است، و نمایشگاه جواهرات، که مجموعه بی نظیری از جواهرات مختلف است از جمله الماس ۱۹ قیراطی که به کاترین کبیر هدیه شده بود، می باشد.اطراف کرملین با دیوارهایی بلند و به طول ۲.۲۵ کیلومتر محصور شده است و میدان سرخ در بیرون ضلع شرقی آن واقع شده است و در سال ۱۹۶۱ عمارت جدید ،کاخ کنگره ها به کرملین اضافه شد.از کاخ کنگره‎ها برای اهداف گوناگون و اجرای نمایش‎های تئاتری و جشن‎های عمومی استفاده می‎کنند.

تاریخچه کاخ کرملین
تاریخچه کاخ کرملین
عکسهای کاخ کرملین
عکسهای کاخ کرملین

 

مطلب پیشنهادی

تئاتر بولشوی مسکو

تئاتر بولشوی مسکو

در میان جاذبه های تاریخی کشور روسیه، تئاتر بولشوی که در شهر مسکو، پایتخت این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *