خانه / جاهای دیدنی روسیه / جاهای دیدنی مسکو / میدان سرخ مسکو را در جام جهانی ۲۰۱۸ ببینید…
میدان سرخ مسکو
میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو را در جام جهانی ۲۰۱۸ ببینید…

نام میدان سرخ مسکو را کمتر کسی است که نشنیده باشد. میدان سرخ همانطور که از نامش پیداست نام یکی از میدان های معروف شهر مسکو، پایتخت روسیه می باشد که در گذشته و حال محل تحمع مردم برای راهپیمایی، اعتراض یا برگزاری جشن‌ها بوده است. اگر قصد دارید میدان سرخ مسکو را بیشتر بشناسید، تا پایان با e-russia همراه باشید.

سرخ در فرهنگ مردم روسیه به معنای “نیك” است و کلمه ­ی سرخ این بین نادانسته به کمونیست­ ها و یا آجرهای سرخ دیوارهای کرملین پیوند داده می شود.میدان سرخ که از مشهورترین میدان های گیتی است، قلب شهر مسکو و سمبل کشور روسیه به حساب می رود.


در سند مربوط به این میدان که در شهر مسکو نگهداری می گردد، مشخصاتش این چنین ثبت شده است: طول ۶۹۵ متر و عرض ۱۳ متر. هم­زمان با خلق کرملین، میدانی در کنار آن به وجود آمد که تاجران در آن­جا اثاث خود را پهن می کردند. در آن جا قراردادهای بازرگانی و معامله به شکل خرده و اصلی منعقد می­ گردید. در همین  میدان بود که تجار مسکو با یکدیگر بازدید و دیدار می کردند و سوداگران ماورای بحر را می پذیرفتند. این میدان در سالیان گذشته همواره یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی مسکو نزد گردشگران تور روسیه بوده است.


اما روزی می خواست این عرصه ابهت بیشتری یابد و این کار در زمانی رخ داد که در پاییز سال ۱۴۸۰ حکومت روسیه تصمیم گرفت با تاتارهای متصرف مقابله کند. آن بخش که در عرصه بازرگانی، در پای دیوارهای کرملین نیروهای ملی جمع و جهت غارت منظم شدند تا خاک روسیه را از چنگ تاتارها مستقل کنند، در میدان بازرگانی نه تنها مسکوی ها (اهالی مسکو) بلکه هزاران نفر از شهرهای دیگر روسیه جمع شدند. نیاكان عالم به محضر خداوند دعا می کردند تا هر چه زودتر پیروزی را نصیب آن­ها نماید.


زنان با همسران، پدران، پسران و نوه های خود وداع می کردند. سربازان از این جنگ سربلند خارج آمدند و پس از شکست دشمن، نیروهای پیروز به مسکو بازگشتند. روز اول اکتبر سال ۱۴۸۰ آغازین طایفه آنان وارد شهر شدند و به میدان کرملین رسیدند.

همانطور که می دانید در سال آتی بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در شهرهای مختلف روسیه برگزار می شود که مسکو بعنوان پایتخت میزبان اصلی رقابت هاست؛ اگر شما هم قصد دارید که برای تماشای این بازی‌ها راهی روسیه شوید، توصیه می کنیم میدان سرخ مسکو را در جام جهانی ۲۰۱۸ ببینید…

جام جهانی 2018 روسیه
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

میدان سرخ مسکو، نقشی مهم و کلیدی در تاریخ روسیه و فرض غربی‌ها از این کشور حیله کرده است. راجع به مثال، بسیاری بر این باورند که نام این میدان به کمونیسم و یا قتل عامی که تحت دستور قصر مخوف در آن صورت گرفت ارتباط دارد. اگر چه در واقعیت، فرهنگ این قدر تلخ و سیاسی نیست.


اگر دانش اندکی در اصطلاح روسی داشته باشید می‌دانید که واژه‌های «قرمز» و «زیبا» تلفظی نزدیک به هم دارند و در واقع نام این میدان| از آرایش آن نشات گرفته و ربطی به قربانیان جنایات خونین و یا بنرهای سرخ کمونیستی ندارد.

میدان سرخ در نزدیکی بلندترین دیوار کرملین جای داشته و محوطه آن در اصل قرار بود میدان تیری راجع به نیروهای سپاه و حفظ کرملین باشد. این ضلع کرملین بدون وجود بازدارنده ها طبیعی، خیلی آسیب‌پذیر و لایق نفوذ بود. بعد از چندی اما این مكان تبدیلج به مکانی برای اکثر رویدادهای شریكی و اجتماعی، آشنا مراسم رقص، بازار میدان  و ملاقات‌های شگفت آور شهرنشینی شد. به مرور زمان، میدان سرخ کم‌کم اصلاح و تکمیل شده و بازارهایی دور آن شکل گرفتند. یکی از مهم‌ترین بناهای این میدان، کلیسای جامع سنت باسیل بود که در سال ۱۵۶۱ تکمیل شد. فضا میدان در سال ۱۸۰۴ بابت خشنودی بیشتر ثروتمندان سنگفرش شد.

مطلب پیشنهادی

زیبایی آتش فشان در کنار یخ

آتش فشان ها همیشه علاوه بر جذابیت هایی که برای عموم داشته اند، در تعطیلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *