خانه / جاهای دیدنی روسیه / جاهای دیدنی سن پترزبورگ / قصر پاولوفسک سنت پترزبورگ
قصر پاولوفسک سن پترزبورگ
قصر پاولوفسک سن پترزبورگ

قصر پاولوفسک سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای دنیا است که از گنجینه های تمدن بشری محسوب می شود که یکی از این گنجینه ها قصر پاولوفسک (Pavlovsk) نام دارد.

قصر پاولوفسک سن پترزبورگ
قصر پاولوفسک سن پترزبورگ

قصر پاولوفسک سنت پترزبورگ یکی از جاهای دیدنی سنت پترزبورگ می باشد که در حومه­ ی شهر سنت پترزبورگ قرار دارد که در گذشته به دلیل طبیعت بسیار زیبا، محل شکار و استراحت خانواده ­ی تزارها بود. این قصر با مساحت ۶۰۰ هکتار بعنوان یکی از جاذبه های گردشگری روسیه محسوب می شود .در سال ۱۷۷۷ کاترین کبیر این منطقه را به همراه قصر کوچکی به پسر خود، پاول اول هدیه نمود و از آن پس این قصر به محل زندگی پاول و خانواده ­اش اختصاص یافت و به همین دلیل این قصر را پاولوفسک می­ نامند.

پاولوفسک
پاولوفسک

پارک پاولوفسک به سبک­ های مختلف فرانسوی، انگلیسی و ایتالیایی ساخته شده است و طی سال­ های ۱۷۸۲ تا ۱۷۸۶ این قصر توسعه یافته و با سبک معماری کلاسیک روس تزئین گردید. اکثر ساختمان­ های این قصر با گنبدهای زیبا تزئین شده ­اند و قصر به دو نیمه ­ی خانم ها و آقایان تقسیم شده است که این سبک زیبایی خاصی را به این مکان بخشیده است.درون قصر از اتاق ­های مختلف، دفتر کار، گالری نقاشی و کلیسای خانواده ­ی تزار تشکیل شده است.

PAVLOVSK (5)

در سال ۱۸۰۳ قصر پاول در آتش سوخت و پس از آن دوباره توسط وارانیخین (معمار روسی) بازسازی شد.شهر پاولوفسک در سال ۱۸۳۸ به راه آهن سراسری روسیه پیوست. در زمان اشغال شهر توسط ارتش آلمان در جنگ جهانی دوم ایستگاه راه آهن ویران گردید که بعداً دوباره احیا گردید. امروزه در قصر پاول کنسرت های کلاسیک بسیاری برگزار می­ گردد و این مکان در بین روس ها به پایتخت موزیک کلاسیک مشهور می­ باشد.

PAVLOVSK (4)

PAVLOVSK (6)

PAVLOVSK (1)

مطلب پیشنهادی

موزه سالوادور دالی سن پترزبورگ

موزه سالوادور دالی سن پترزبورگ

موزه سالوادور دالی سن پترزبورگ (Salvador Dali Museum) یکی از بهترین دیدنی های سن پترزبورگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *