خانه / جاهای دیدنی روسیه / تپه ی مامای کشور روسیه
تپه ی مامای کشور روسیه
تپه ی مامای کشور روسیه

تپه ی مامای کشور روسیه

مجسمه ارشد پیکر مام وطن، فرا می خواند ، بر روی تپه مامای، در شهر ولگاگراد (استالینگراد سابق) ثبات محزون است. این نقش پیكر تندیس در مرکز مجموعه مسن تر و كهتر پای پوش یادگار پیكار استالین گراد ، به پاس میلیون ها لشكری کشته شده در جنگ دنیوی كلی دوم، بنا شده است . در ادامه در مطلب جاهای دیدنی روسیه در مورد تپه ی مامای کشور روسیه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تپه ی مامای کشور روسیه

نبرد استالین گراد نقطه عطفی در تبدیل مذهب طریقه وحشتناکترین جنگ قرن بیستم، شد. در وقوع آفریده و آفریدگار مخلوق پس از آن، ابتکار عمل در جنگ به دست نیروهای پراكندگی شوروی ثمر و تعدی و پسروی آنها تا افت برلین در سال ۱۹۴۵، امتداد داشت .

دفاع از استالین گراد به مدت ۲۰۰ روز از اواسط جولای ۱۹۴۲ تا اوان فوریه ۱۹۴۳ به طول انجامید. ۱۳۵ روز از این نبرد، در تپه مامای انقضا شد. این تپه طی یک روز چندین بار دست به دست می شد بدین نظام که فاشیست ها روزمره ۱۰ تا ۱۲ بار به آن غارت حمله می بردند. نخبگان اموال غیرمنقول آن هنگام از آتش و حفره هایی که پس از جوشش فشنگ های توپ و تانک، بوجود آمده بود، سپیدرنگ رنگ و با خون کشته شدگان، نم كرده شده بود. طبق تقویم تقریبی، بیش ۳۴ هزارآوا سرباز، در تپه مامای، دفن شده اند .

در حال پرداخته در این مکان، یک آلبوم مبصر ارشد تر موزه، به یاد روزهای وحشتناک جنگ و قهرمانان کشته شده در آن، بنا شده است. طراح این مجموعه، یوگنی ووچتیچ، تن سان ساز گمنام شوروی است که در ربط با کار خود می گوید: ما قبل از هر چیز سعی داشتیم تا روحیه شکست ناپذیر سربازان شوروی و مقاطعه فداکارانه آنها به مرزوبوم مادری خود را به بازدیدکندگان منتقل کنیم. در پیشامد این ایده در یکایک نوشته ها پیامدها این مجموعه، آشکار و نمودار است: وسعت آونگ تا بازپسین نفس ، آوار خراب شده با نقش ها و کنده کاری های نفیس و ادنی از مدافعان گرد استالین گراد، عرصه قهرمانان، ایوان شکوه و جلال سپاهی به ولی فروزه آتشی آتش ابدی، عرصه سوگ با عكس مادر، عزاداری سرباز شهید، گورستان یادواره نظامیان و سرانجام نقش پیكر تندیس مام وطن، فرا می خواند در مرکز آن مشاهده می شود.

تپه ی مامای کشور روسیه

تپه مامای، بومزاد :صفت بومی است که نمی قابلیت با بی تفاوتی به آن به هدف خوردن کرد. در این مكان امکان صحبت کردن بود ندارد، بغض ها در گلو حبس شده و به غیر از آنچه که می بینید، به چیز دیگری نمی شود فکر کرد. درعوض جهت ساکنین روسیه، تپه مامای مکانی نزه است. هر کسی سعی می کند تا خود را به اینجا برساند تا یاد سربازان کشته شده در راه وطن را زنده کرده و با دیدار مجدد از این مجموعه پاافزار مبصر مسن تر و كهتر تر ابعاد، چشم اندازها زیبای منطقه را از بالای تپه بینایی دیدار کند.

با اغماض کمی بیش از ۳۰ سال یعنی در سال ۲۰۴۵ میلادی، در یک صدمین سال گشت سال مرگ فیروزی جنگ کبیر میهنی، رخداد باستانی مربوط به تاریخ مهم مهمی در تپه مامای، بوقوع خواهد پیوست: کپسول شامل پیام رزمندگان جنگ کبیر میهنی، که در سال ۱۹۷۰، به خاطر نسل های آتیه دفن شده بود، بازگشایی می شود.

 

مطلب پیشنهادی

فرودگاه بین المللی ونوکووا

فرودگاه بین المللی ونوکووا

فرودگاه بین المللی ونوکووا را می توان به آدرس یکی از كهنه و جدید ‌ترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *