خانه / جاهای دیدنی روسیه / موزه های ادبیات روسیه
موزه های ادبیات روسیه

موزه های ادبیات روسیه

این جا به صورت غیر قابل انکاری با یکی از اسرار آمیزترین رمان ها روسی گره خورد است، مرشد و مارگاریتا نتیجه معلول میخاییل بولگاکف. گفته می شود نیمکتی که در روبه رو خانه عده ۳۲ قرار دارد جایی که ایوان نیکولاییچ پونیریف که با نام ساختگی بزدومنی در کتاب مشخص و ناپیدا می شود معشوق با برلیوز با خود فتنه گر رویارو شدند. اگر رمان را کاملا در ذهن دارید کمی در محوطه قدم بزنید تا برخی از قسمت های ادب در خاطراتان بیاید. توصیه می کنیم در ایدون از صحبت با افراد دیگر ورع کنید و با تخیلات ذهنی خودتان لوکیشن ها را مفروض شوید. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی روسیه در مورد موزه های ادبیات روسیه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

موزه های ادبیات روسیه

می توانید در کافه مارگاریتا که با تصاویری از همین کتاب تزیین شده استراحتی کنید و جلاب بنوشید. اگر اهل پیاده روی تمام تر هستید برای بازدید از موزه بولگاکف بروید و محبوبه با تعیش این مورد از نویسندگان روسی آشنا بشوید. بولگاکف نگاشتن این رمان را در سال ۱۹۲۸ آغاز کرد و ابتدایی نسخه خطی آن را دو سال بعد به دست خود آتش زد. در سال ۱۹۳۱ بولگاکف دوباره کار بر روی این رمان را آغاز ، کار بر روی نسخه چهارم پیش‌ نویس را تا چهار هفته پیش از مرگش در سال ۱۹۴۰ بقا داد.

انجمن نویسندگان

این خانه در برابر نمایشگاه تریتیاکوف در Lavrushinsky Lane واقع شده است، انجمن نویسندگان روسی بین سال های ۱۹۳۵ و ۱۹۳۷ خلق شد تا نخبگان ادبی ائتلاف جماهیر شوروی شناخته شوند. گفته می شود که نویسنده اسمی ماکسیم گورکی ایده حلقه آپارتمانی سواسوا برای سندیكا ادبی را به جوزف استالین عرضه کرد. اختتام خواست نژند شده تا این خانه را به آدرس محلی برای معیشت خوش گذرانی كردن ساکنان و انجام سندیكا آزادگی کنند. در میان ساکنان این بنا خاکستری آفریده شده به سبک استالین، می توان به شاعران  نویسندگان مشهوری از جمله: آگنیا بارتو، میخاییل پریشوین، کنستانتین پائوستوفسکی و بوریس پاسترناک تمثیل کرد. بوریس پاسترناک کسی بود که توانست با نوشتن کتاب دکتر ژیواگو اجرت نوبل فرهنگ پاس را از آن خود کند.

خط ۱۳٫۱۵ مایاکوفسکی

این جا قبلا با نام Gendrikov Lane شناخته شده بود، در سال ۱۹۳۵ بلوار کناری که فاصله کمی با استگاه مترو Taganskaya  دارد مجددا نام گذاری شد و این بار نام مشهورترین ساکن بنیاد قرار شمارش كردن ۱۳٫۱۵ را برای آن آزادگی کردند، ولادیمیر مایاکوفسکی. در سال ۱۹۲۶، شاعر شهیر به یک اتاق کوچک در یک آپارتمان مشترک نقل مکان کرد، که به زودی تطور به دفتر مجله LEF و یکی از مهمترین مراکز ادبی در مسکو شد. جلسات اجتماع نویسندگان روسی چپ و دیگر نفوس مایه گذار به صورت مرتب در دفتر مجله برگذار می شد و فریضه آن ها را بوریس پاسترناک و سرگی آیزنشتاین بر عهده داشتند.

موزه های ادبیات روسیه

موزه املاک لئو تولستوی در خامونیکی

موزه لئو تولستوی واقع در ناحیه بااهمیت به یاد ماندنی خامونیکی، در یک محله کلاسیک مسکو قرار دارد. فرهیخته اسمی این املاک را در سال ۱۸۸۲ خرید و تا سال ۱۹۰۱ تمام زمستان ها را در آن سپری می کرد. در همین خانه بود که او کتاب مرگ رواق ایلیچ، رستاخیز، سونات کرویتسر و بیش از ۹۰ اثر دیگر را به رشته تحریر در آورد. تولستوی در روسیه افزون معشوق است و سکه طلای یادبود به اعتبار وی ضرب شده ‌است. تولستوی در زمان زنده بودنش شهرت و محبوبیتی جهانی داشت اما به جهل تعیش می ‌کرد.

میخائیل پوگودین

این خانه دو طبقه آبی رنگ فوق‌العاده زیبا، یکی از املاک باقی مانده از میخائیل پوگودین نویسنده و وقایع خدای نامه ‌نگار روسی است. این بنیان چوبی کوچک یکی از قلیل املاک به جا تتمه از آتش‌ سوزی بزرگ سال ۱۸۱۲ است که رویدادهای ادبی مختلفی را به خود دیده و ضیف نویسندگان، منتقدان ادبی و نفوس مشهوری چون الکساندر استروسکی و برادران آکساکوف بوده است. میخائیل پوگودین سروكار صدق آمیز ونزدیکی با نیکلای گوگول داشت، به طوری که گوگول به دفعات متمادی در این خانه توقف ممتاز بود. نیکلای در سال ۱۸۴۱ در سالن ادبی پوگودین، بخش اول کتاب تازه تکمیل شده خود با نشانی ارواح مرده را قرائت کرد. شما می ‌توانید به معاینه بررسی از این خانه زیبا و کوچک رفته و ناحیه دنج و خرم حواشی پیاده روی کنید و از نزدیک با یکی از تنخواه گذارترین مکان ها بر ادبیات و نویسندگان روسی آشنا شوید.

موزه های ادبیات روسیه

آربات

یکی از شهره ترین بلوار های مسکو، که تكثر از اماکن ادبی این شهر را در خود جای داده است. در دیرینه ترین ساختن اساس آربات، خانه مقدار ۵۳، شاعر الکساندر پوشکین و همسر جوانش ناتالیا گونچارووا پس از زناشویی خوش زیستن می کردند ( شما به استراحت می توانید شالوده را با بنای یادواره شاعر و معشوقه ای قرابت آگاهی کنید). اگر بالادار اظهار مارینا تسوتایوا هستید نیز می توانید از خانه ای که او برای یک دهه در آن ساکن بود ویزیت كنترل کنید. ساختن اساس عدد ۹ در دهه ۱۹۲۰ تبدیل به یک کافه ادبی شهیر شد وشاگردان سرگئی اسینین و ولادیمیر مایاکوفسکی در آن می نشستند. بولات اکودژاوا شاعر نامدار و مغنی و آوا سرای روس نیز در خانه مقیاس ۴۳ خوش گذرانی می کرد که بنای یادمان او یکی از ملاحت و دافعه های اصلی در آربات است.

مطلب پیشنهادی

زیبایی آتش فشان در کنار یخ

آتش فشان ها همیشه علاوه بر جذابیت هایی که برای عموم داشته اند، در تعطیلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *