خانه / اطلاعات سفر به روسیه / اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه

اخذ ویزای روسیه

سفر به روسیه پس از اینکه دریافت روادید این کشور برای ایرانی‌ها لعو شد، بسیار در میان مردم کشورمان محبوب شده است. اما دزیافت ویزای روسیه ممکن است در آینده مجددا به حالت سابق باز گردد لذا توصیه می کنیم اطلاعات لازم درباره اخذ ویزای روسیه را در این بخش از اطلاعات سفر به روسیه مطالعه نمایید.

اخذ ویزای روسیه

روسیه، سرزمین تزارها، پهناورترین کشور جهان، جایی که در آن تاریخ، فرهنگ، هنر و زندگی نوگرایی به هم آمیخته شده اند. روسیه سرزمین تناقص ها است و شاید به خاطر همین، چرچیل از آن با نام “معمایی پیچیده در رمز و رازی مبهم” یاد می کرد، در گوشه گوشه ی روسیه از امپراطوری با شکوه گرفته تا خاکهای یخ زدۀ سیبری، از بناهای كهن تا فرهنگ بادیه نشین ماجراجویی و جاذبه های گردشگری نهفته است. مسکو قلب تپنده روسیه است، جایی که آسیا و اروپا را به هم پیوند می دهد، هنگامی که به مسکو وارد می شوید از تاریخ و فرهنگ این شهر و بناهای كهنه و جدید به وجد می آیید.

ویزای توریستی روسیه برای افرادی صادر می‌شود که به قصد گردشگری، قصد سفر به این کشور را دارند. مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه بر اساس مدت رزرو هتل و مطابق تاریخ پرواز تعیین می‌شود، بنابراین موقع خرید بلیت و رزرو هتل باید دقت کنید، چون تغییر اعتبار ویزا امکان‌پذیر نیست. برای درخواست ویزای توریستی روسیه، حضور متقاضی قهراً و اختیاری زدودن و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود. هموطنان عزیزی که قصد سفر به کشور روسیه را دارند باید قبل از سفر اقدام به دریافت پروانه این کشور نمایند ، شخص مسافر و یا وکیل و نماینده آژانس های مسافرتی مسافر می توانند جهت اخذ جوازعبور روسیه با در دست داشتن مدارکی که در زیر آمده است اقدام به اخذ تذكره این کشور نمایند.

چند نوع ویزای روسیه داریم؟

  • ویزای توریسیتی (عادی و آنی طبق بلیت ارائه شده توسط مسافر)
  • ویزای تجاری (۳ ماهه عادی و آنی – ۳ ماهه دبل عادی و فوراً – ۱ ساله مولتی)

اخذ ویزای روسیه

نکاتی درباره ویزای روسیه که باید بدانید

  • ویزاهای توریستی روسیه طبق پته ارائه شده شما به سفارت صادر می شوند و امکان همیشگی آنها وجود ندارد و شما با این گذرنامه ها می توانید تا ۱۴ روز در کشور روسیه توقف داشته باشید.
  • مدت اخذ جواز عبور روسیه به صورت عادی حداقل ۷ روز کاری و به صورت دردم حداقل ۳ روز کاری می باشد.

مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای پروانه باید به بخش ویزای کنسولگری روسیه تحویل دهید، این‌ها هستند:

  • گذرنامه
  • اعتبار پاسپورت باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد.
  • کپی را از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر جوازعبور خورده، تهیه کنید.
  • گذرنامه جداگانه برای تمامی مسافران (حتی کودکان و نوزادان) قهری اجباراً است و اخذ تذكره به‌صورت مستقل، برای هر فرد انجام می‌شود.
  • گذرنامه کلیه مسافران بالای ۱۶ سال، باید دارای امضاء باشد.
  • دو قسمت بخش عکس ۴*۳

توجه: عکس‌ها باید در اندازه ۴*۳، قاعده سفید و جدید باشند. نحوه تحكیم گرفتن بدن باید به نحوی رایحه که سر و خشاب ها در یک راستا ، کاملا رو به دوربین و بدون کوچکترین چرخش باشد. عکس‌هایی که به دلیل قیچی شدن کوچک شده باشند یا اسکن شده باشند، هیئت نهج وجد تایید سفارت روسیه نیست.
برای هر کدام از همنشینان در گذرنامه نیز باید یک برخه عکس، ضمیمه‌ مدارک باشد.

آدرس و تلفن سفارت روسیه در تهران

بلوار نوفل‌لوشاتو، شماره ٣۹.
تلفن‌ها: ٦٦٧٢٨٨٧٣-٠٢١ و ٦٦٧٢٨٨٧٤-٠٢١
آدرس اینترنتی: rusembiran.ru
ساعت کاری سفارت روسیه در تهران: یکشنبه‌ها تا پنج‌شنبه‌ها ساعت ۱۷-۸

مطلب پیشنهادی

آشنایی با فرودگاه های خاص روسیه

آشنایی با فرودگاه های خاص روسیه

وقتی برای ابتدایی بار چشمتان به بنیان این جماعت می افتد فکر می کنید با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *