تپه گنجشک های مسکو
تپه گنجشک های مسکو

تپه گنجشک ها مسکو

تپه گنجشک ها مسکو (Vorobyovy Gory) یا بام مسکو یکی از جاهای دیدنی شهر مسکو و جاذبه های مهم کشور روسیه می باشد که در سمت راست رودخانه‌ی مسکوا واقع‌ شده است که ۲۲۰ متر بالاتر از سطح رودخانه است و چشم‌اندازی زیبا و وسیع از مسکو را زیر پاهایتان قرار می‌دهد و یکی از بلندترین نقاط مسکو است .

تپه گنجشک ها مسکو
تپه گنجشک ها مسکو

با ایستادن بر روی سکوی دیدبانی تپه گنجشک ها تقریباً تمام مسکوی مرکزی در مقابلتان قرار میگیرد و مجموعه ورزشی المپیک لوژنیکی ،یکی از بزرگترین مجموعه ها در روسیه و اروپاست که به همراه استادیوم زیبایش در سمت راست تپه گنجشک ها مسکو قرارگرفته اند. علاوه بر استفاده های ورزشی، بسیاری از فعالیت.های فرهنگی و موسیقی روسیه نیز در این استادیوم انجام می شوند.

تپه گنجشکها یا بام مسکو
تپه گنجشکها یا بام مسکو

مهمترین بناهای روی تپه دانشگاه دولتی مسکو و کلیسای تثلیث هستند. دانشگاه دولتی مسکو زمانی بلندترین ساختمان اروپا نیز به شمار می رفت به عنوان نمادی از برتری علم و دانش بر تمامی زمینه های دیگر، به دستور استالین این دانشگاه در بلندترین نقطه ی شهر ساخته شد.چشم انداز تپه گنجشکها چه در طول روز و چه شب ها، زیبایی خاص خود را دارد.برای رسیدن به تپه می توانید از مترو استفاده کنید و در ایستگاه Vorobyovy Gory پیاده شوید.

تپه گنجشک های مسکو
تپه گنجشک های مسکو

مطلب پیشنهادی

تئاتر بولشوی مسکو

تئاتر بولشوی مسکو

در میان جاذبه های تاریخی کشور روسیه، تئاتر بولشوی که در شهر مسکو، پایتخت این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *