خانه / اخبار فوتبال جام جهانی روسیه / تا این لحظه چه تیم هایی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کرده‌اند؟
تا این لحظه چه تیم هایی به جام جهانی 2018 روسیه صعود کرده‌اند؟
تا این لحظه چه تیم هایی به جام جهانی 2018 روسیه صعود کرده‌اند؟

تا این لحظه چه تیم هایی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کرده‌اند؟

در چند شب گذشته شاهد دور برگشت مسابقات مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در اروپا، آسیا و آمریکا پیگیری شد که با وجود نزدیک شدن به پایان این تورنومنت‌ها اما همچنان شما تیم هایی که به طور قطع به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کرده اند، انگشت شمار می باشد. آیا می دانید تا این لحظه چه تیم هایی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کرده‌اند؟

میزان رقابت ها، روسیه
میزان رقابت ها، روسیه

همانطور که اطلاع دارید روسیه بعنوان میزبان مسابقات جام جهانی سال ۲۰۱۸ بطور مستقیم و بدون برگزاری مسابقه و شرکت در تورنومنت خاصی به این مسابقات راه پیدا کرده است.

پس از آن تیم ملی برزیل با در اختیار داشتن ستارگانی چون نیمار، کوتینیو، مارسلو، دنی آلوز، ویلیان و… توانست خیلی زیاد حضور خود در جام جهانی پیش رو را مسجب کرده و بعنوان تیم دوم جهان پا به این مسابقات بگذارد؛ بدون شک تیم بسیار سروحال و آماده برزیل در تورنومنت سال آینده حرف های زیادی برای گرفتن خواهد داشت.

 نیمار
نیمار

اما تیم ملی کشورمان نیز که به حق می توان لقب شگفتی ساز آسیا و خاورمیانه را به آن داد بدون هیچ گونه شکست و حتی دریافت گلی بعنوان تیم سوم جهان به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کرد تا تیم ملی فوتبال ما برای اولین بار در تاریخ خود، دو جام جهانی متوالی را تجربه کند. کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان که بعنوان یکی از برترین مربیان حال حاضر جهان شناخته می شود، برنامه های زیادی برای این تیم داشته و انتظار می رود تا تیم ملی فوتبال ایران برای اولین بار به دور دوم جام جهانی نیز صعود کند!

کارلوس کی‌روش
کارلوس کی‌روش

در آخرین مسابقه مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ امروز تیم ملی فوتبال کشورمان با سوریه دیدار خواهد کرد؛ دیداری که در ورزشگاه بزرگ آزادی انجام می شود و اگر ملی پوشان کشورمان در این دیدار نیز گلی دریافت نکنند، بعنوان تنها تیمی از جهان پا به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خواهد گذاشت که در مرحله مقدماتی حتی ۱ گل هم دریافت نکرده است!

تیم ملی فوتبال ایران

لازم بذکر است که از میان تیم های آسیایی تا این لحظه ژاپن و ایران به جام جهانی روسیه صعود کرده اند.

اما در اروپا نیز رقابت های مقدماتی جام جهانی بسیار پر تب و تاب دنبال می شود. آلمان شب گذشته با بردی بسیار پر گل مقابل تیم ملی فوتبال نروژ توانست صعود خود به جام جهانی را قطعی کند و در کنار تیم ملی فوتبال بلژیک که با برد یونان پیش از این صعود خود را قطعی کرده بود، مسافر جام جهانی شود.

اسپانیا نیز بعنوان صدرنشین و با شکست ۳-۰ ایتالیا توانست به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کند. البته لازم بذکر است که ایتالیا با وجود شکست برابر اسپانیا و از دست دادن امتیاز همچنان از گزینه های مسجل صعود بشمار می رود. گل‌های این بازی را درا دامه می توانید مشاهده کنید…

پرتغال نیز دیگر تیمی است که با شکست سنگین جزایر فارو توانست صعود خود را تا حدود زیادی قطعی کند. شب گذشته نیز تیم ملی فوتبال انگلیس با جوانان با استعداد و پرشمار خود همچون راشفورد، دایر، لالانا، هارت و… توانست تیم ملی اسلواکی را ۲-۱ شکست داده و راهی روسیه شود.

رونالدو و پرتغال، صعود قطعی
رونالدو و پرتغال، صعود قطعی

در آمریکا نیز تیم ملی برزیل در ماه های گذشته با وجود اختلاف امتیاز زیادی که در گروه خود داشت، صعودش را قطعی کرده بود. اما آرژانتین و ستاره بی‌چون و چرایش یعنی مسی در مقابله اروگوئه متوقف شد تا همچنان تکلیف صعود این دو تیم به مسابقه بعدی موکول شود.

 آرژانتین

در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ تیم های قدرتمندی از سراسر جهان حضور دارند، تیم هایی که بیشتر آنها با جوانان خود پا به این مسابقه خواهند گذاشت تا شاید سال آینده شاهد یکی از برترین رقابت های ادوار جام جهانی باشیم.

گزارش استادیوم‌ها، شهرهای میزبان، تیم های صعود کننده، حواشی و دیگر اخبار مربوط به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را در e-russia دنبال کنید.

مطلب پیشنهادی

آخرین اخبار جام جهانی ۲۰۱۸ | یکشنبه ۲6 آذر

آخرین اخبار جام جهانی ۲۰۱۸ | یکشنبه ۲۶ آذر

  در مقالاتی که در بخش اخبار فوتبال جام جهانی روسیه برای شما آماده کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *