خانه / جاهای دیدنی روسیه / جاهای دیدنی مسکو / محبوب ترین پارک شهر مسکو
محبوب ترین پارک شهر مسکو

محبوب ترین پارک شهر مسکو

پارک گورکی یکی از بهترین پارک های شهر مسکو می باشد که در بین مردم مسکو و گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند دارای جذابیت و محبوبیت بسیار زیادی می باشد و این پارک سالانه پذیرای بسیاری از گردشگرانی می باشد که به این پارک منحصر به فرد سفر می کنند و از طبیعت خاص این پارک استفاده می کنند. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی مسکو در مورد محبوب ترین پارک شهر مسکو بیشتر صحبت خواهیم کرد.

محبوب ترین پارک شهر مسکو

اگر می خواهید روزی ناراحتی انگیز را بگذرانید به این پارک بروید چون این مكان پایان دایم مملوء از گردشگرانی سات که به خاطر تفریحاتی مثل قایق ماشین و لذت بردن از چمن کاری ها و گل کاری ها خودشان را به این محل رسانده اند. مشتهر ترین پارک مسکو در ماه های گرم سال امکانات زیادی برای گشت دارد؛ می توانید قایقی کرایه کنید و مدتی قایق ماشین در میان برم ی پارک را امتحان کنید. در این پارک اول ماه های سرد سال می شود طرفداران اسکی برای رفتن به پیست اسکی روی یخ، صف های كامل تشکیل می دهند.

باغ Neskuchny

این باغ در بخش جنوبی پارک گورکی قرار دارد و بسیار گردشگرانی که به پارک گورکی می روند آن را تازه می گیرند شاید چون نمی دانند که این مكان چقدر جذاب و جنت مكان ست. این موضع و آنجا در واقع پارکی در میان پارک دیگر است و سروصدا و هجوم پارک گورکی را ندارد پس اگر جایی ساکت تر را به پارک گورکی تفوق می دهید خوب است به این باغ رویایی بروید.

این باغ زمانی موطن نجیب زاده های روسیه بود برای همین است که در گوشه و کنار باغ، آبادانی هایی قرن هفدههمی را می بینید که برای ساختشان از شیوه ی معماری ایتالیایی مكاشفه وحی القا غمناك شده است. سری هم به تپه اسپرو که در نزدیکی باغ قرار گرفته بزنید تا با چشم اندازهایی خیره کننده از شهر غافلگیر شوید. در این باغ، باغ وحشی کوچک برپا شده که تماشای بهایم آن می تواند کودکان را به وجد بیاورد.

حفاظتگاه اصلی تزاریتسینو

در میان پارک های مسکو به یکی از ارزشمندترین ملاحت و دافعه های فرهنگی روسیه می رسید که حفاظتگاهی فطری هم به شمار می رود. این حفاظتگاه- موزه ی كهن در بخش های جنوبی مسکو قرار دارد و پارکی با چشم اندازهای تماشایی به مصاحب سه آبگیر و قصری با شکوه ست.

مطلبی که واضح است این است که این پارک دارای زیست بوم خاصی می باشد و برای محافظت از آن تدابیر خاصی اندیشیده شده است که برای شهر مسکو این تدابیر مقداری هزینه برداشته است اما در این مقاله در مورد این موارد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

محبوب ترین پارک شهر مسکو

این موضع و آنجا بزرگ ترین حفاظتگاه جبلی مسکو است و در سال ۱۷۷۵ به اجازت ملکه کاترین دوم خلق شده تا زمانی که او آرمان برای جایدهی به خارج شهر برود در این محل اسكان کند. با این حال در ساخت این باغ مدت ها تاخیر افتاد و زمانی کامل شد که دیگر کاترین دوم در قید حیات نبود. امروز این آلبوم تنها مجمتع کاخی اروپاست که به شیوه ی معماری گوتیک رومی مصنوع و آفریدگار شده است. چیزی که این پارک را جذاب تر می کند وجود امکاناتی برای اسب موتور است حكماً در کنار حوض اصلی باغ امکاناتی هم برای هواخوری و بازی وجود دارد.

در کنار جیحون مسکو چشمتان به فضای سبز ابهت می افتد: پارک Vorobyovy Gory که در ورودی بازده یام رله مترویی به همین نام هم دیده می شود. در این پارک سکویی برای پرش وجود دارد که بر  روی سکوی تماشای آن اول پایه مازاد یدكی از گردشگران محو تماشای چشم اندازهای اطرافند. در حوالی پارک دامن های نزهت و پژمردگی هست که می توانید برای لذت بردن از آرامش دامان كون به آنجا بروید.

پارک ایزمایلوفسکی

این پارک تفریحی و فرهنگی ترکیبی از انشا و جد های تفریحی و فرهنگی ست. این پارک در سال ۱۹۳۱ خلق شده و از آن زمان تا به حال درهایش به روی گردشگران باز است پس مردم مسکو هر زمان که فرصت کنند برای تنفس هوای پاک و تمیز خودشان را به این پارک می رسانند. یکی از سنت های خوب مردم مسکو به اتمام رسانیدن یک روز در پارک ها به معشوق سلاله است و غزارت از آن ها این پارک که با درختان نزه صوری جنگلی پیدا کرده را به دیگر پارک ها مزیت می دهند.

محبوب ترین پارک شهر مسکو

پارک Chistye Prudy

شاید وقتی حرف از پارک های مسکو می شود به دنیال جایی دنج و بی سرو صدا باشید در این صورت کافیست یک بار به این پارک مرکزی مسکو بروید تا ایدون به یکی از پارک های مورد تعشق تان استحاله شود. دریاچه ی کوچک این پارک مهمترین ملاحت و دافعه اش است که تفریحات تابستانی و زمستانه مازاد یدكی را برای گردشگران مجهز کرده است. فضای این پارک آنقدر دوست داشتنی ست که در هر زمانی از سال می توانید از بازدید از آن لذت ببرید. اسم این پارک یعنی «حوض تمیز» و اگر در زمان ناهار به اینجا بروید نفوس مازاد یدكی را می بینید که بر روی نیمکت ها نشسته و ناهارهای سبکی مثل ساندویچ و اسنک میل می کنند.

مطلب پیشنهادی

تئاتر بولشوی مسکو

تئاتر بولشوی مسکو

در میان جاذبه های تاریخی کشور روسیه، تئاتر بولشوی که در شهر مسکو، پایتخت این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *