خانه / اطلاعات سفر به روسیه / سفر به روسیه بدون ویزا

سفر به روسیه بدون ویزا

ولادیمیر پوتین رئیس گروه روسیه،‌ تیان دی در طی رسم اختتامیه جام جهانی ۲۰۱۸ گفت که هوادارانی که برای حضور در این بازی‌ها «فن آی‌دی» تهیه کرده بودند، می توانند در طول سال ۲۰۱۸ از روسیه ویزا بلاعوض :صفت بی مزد اخذ کنند. به این دلیل سفر به روسیه بدون ویزا برای آن ها ممکن می شود. درادامه در مطلب اطلاعات سفر به روسیه در مورد سفر به روسیه بدون ویزا بیشتر صحبت می کنیم.

هواداران خارجی و درونی که هم اکنون فن آی‌دی دارند، می توانند تا سرانجام امسال اگرچه پول بیگانه که خواستند به صورت رایگان و بدون نیاز به ویزا به روسیه سفر کنند.فن آی د‌ی هایی که اکنون هواداران دارند، به آن‌ها اجازت ی ورود به کشور روسیه را می داد و ورود با این کشور تنها با همراه مرتبط بودن بلیت بازی ها ممکن نبود. این فن آی دی های صادر شده قرار بود در وقایع خدای نامه ۲۵ جولای گذشته شوند. ازاین رو خبری که بوت تیان دی عرض آشكار کرد، خبری خوش برای این دسته از نفوس به شمار می رود.

اگر اطلاعی در مورد فن آی یا همان کارت های تعصب ندارید، باید مختصراً‌ بگوییم که این کارت ها تنها برای افرادی که بلیت یکی از بازی های جام دنیوی كلی را تهیه کرده بودند صادر می شد. تماشاگران بازی های جام جهانی بدون در دست مرتبط بودن فن آی دی نمی توانستند وارد ورزشگاه شوند، حتی اگر بلیت بازی را با خود داشتند. آن ها باید بعد از تهیه بلیت ها، نسبت به تقاضا فن آی دی اقدام می کردند تا این کارت برای آن ها صادر شود.  با در دست رابطه داشتن فن آی دی،‌ آن ها از مزایای دیگری هم بهره مند می شدند و ورود به باشگاه ها تنها کاربرد این کارت های خشك اندیشی حمیت نبود. افرادی که این کارت ها را داشتند دیگر حاجتمند به ویزا برای ورود به روسیه نداشتند و حمل و نقل آن ها در کل روسیه مجانی بود.

یعنی هم حمل و نقل درون شهری (به جز تاکسی) مفتی و غیررایگان در خدمت این مسافران بود و هم حمل و نقل بین شهری. حكماً حمل و نقل بین شهری فقط با قطار و آن هم بین شهرهایی که در آن ها بازی های جام عالمگیر دنیایی برگذار می شود قابل مصرف بود. افراد دارای فن آی دی همچنین از برخی امتیازهای آفاق پویی مثل شرکت در عید ها و گردهمایی ها هم بهره ور بودند و بدون نیاز به آهار بورس می توانستند در آن ها حضور پیدا کنند.

ایوان راکیتیچ

جام عالمگیر دنیایی ۲۰۱۸ روسیه پاتیل با فارسی افرنگ به واپسین و ابتدا رسید و پوتین گفت که «طبعاً چیزی غیر از این هم نمی‌ توانم بگویم، ازاین رو من از تمامی میهمانان،‌ گردشگران غریبه و آشنا و هواداران اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه که در طی این مدت به روسیه آمده بودند نصیب آبشخور و تشکر می کنم. بعضی ها سعی داشتند که ما را بترسانند و بگویند که انگلیسی هایی که به روسیه می آیند آفریدن شدت تندی كردن و نا امنی می کنند. ولی تمام كسان عمل قابل شرف و مناسبی از خود نشان دادند.»

تمامی تماشاگران مبادرت خوبی داشتند که این نشان دهنده ی کیفیت تماشاگران و هواداران ورزشی است. آن ها نشان دادند که ورزش و كشتی نه تنها می توانند منجر به تکفیک مردم، بكش واكش :جدال و حدت نشوند، بلکه فوتبال می تواند آن ها را بر اساس ارزش های مشترکی که دارند متحد کند».

مطلب پیشنهادی

تاثیر جام جهانی بر صنعت گردشگری روسیه

تاثیر جام جهانی بر صنعت گردشگری روسیه

روسیه مملوء از جذب های قدیمی و فرهنگی ست، کشور با میراثی غنی که پتانسیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *