خانه / جاهای دیدنی روسیه / جاهای دیدنی مسکو / دو جاذبه گردشگری مهم مسکو
کیلومتر صفر مسکو

دو جاذبه گردشگری مهم مسکو

کیلومتر صفر مسکو

در حقیقت کیلومتر صفر مسکو همان پلاک دایره ای شکل برنزی نگ است که که نشان دهنده کیلومتر صفر روسیه می باشد و یکی از معروف ترین جاهای دیدنی مسکو است. این پلاک دایره ای که در پایتخت روسیه واقع شده، معیاری برای اندازه گیری فاصله دیگر نقاط کشور از آن است. این پلاک در فاصله کمی از میدان سرخ معروف مسکو و رو به روی کلیسای ایبریان قرار دارد.

کیلومتر صفر مسکو
کیلومتر صفر مسکو

شاید جالب باشد بدانید که شمار زیادی از گردشگران تور روسیه برای تماشای این پلاک به کیلومتر صفر آمده، سپس روی این دایره برنزی رنگ می ایستند و بعد از آرزو کردن سکه ای را از کنار شانه خود پرتاب می کنند؛ چرا که اعتقاد دارند اگر سکه ای که پرتاب کردند روی دایره این پلاک بیفتد، باعث برآورده شدن آرزویشان می شود.

ایزماییلوا (Izmailovo)

ایزماییلوا که امروزه قسمتی از مسکو محسوب می شود، نزدیک به ۶۰۰ سال پیش دهکده بسیار کوچکی در خارج از شهر بود که به علت نزدیک بودن به جنگل و محل عبور رودخانه مسکو از آن، به تدریج باعث جلب توجه خاندان “رومانوف”، خانواده تزار روسیه واقع گردید. یکی از قدرتمندترین تزارهای روسیه، “پتر کبیر” که درهای این کشور را به سمت اروپا باز کرد و بنیان گذار شهر سنت پترزبورگ بود، دوران کودکی خود را در ایزماییلوا  سپری کرد.

ایزماییلوا
کاخ کرملین ایزماییلوا

پارک ایزماییلوا این رزوها تبدیل به یکی از بزرگ ترین پارک های شهری مسکو در این منطقه شده است. همچنین کرملین ایزماییلوا یا همان کرملین جدید که در اصل یک موزه فضای باز تازه تاسیس می باشد به سبک معماری بیزانسی بنا شده و مرتبا در آن مراسم های عروسی برگزار می شود. بطور کلی کرملین در حقیقت به معنای قلعه است و تقریبا هر شهری کرملین خاص خودش را دارد که از جمله آناه می توان به کرملین معروف مسکو اشاره کرد که کمتر کسی آن را نمی شناسد.

ایزماییلوا
محله ایزماییلوا

هتل های محله ایزماییلوا نیز در این منطقه واقع هستند. این هتل ها که با اسامی آلفا، بتا و گاما و دلتا شناخته می شوند در سال ۱۹۸۰ برای میزبانی از ورزشکاران المپیک تابستانی ساخته شدند. تا همین چند سال پیش نیز، بازارچه بزرگی به نام بازار ایزماییلوا در این منطقه وجود داشت که جنس هایش بسیار ارزان قیمت بود، اما در نهایت به پاتوق مهاجران غیرقانونی تبدیل شد و چهره قشنگ آن از بین رفت. به همین علت هم این بازار را جمع کردند و در نزدیکی آن اقدام به ساخت یک فروشگاه بزرگ کردند. هرچند که هنوز هم در کرملین جدید غرفه های کوچکی هستند که صنایع دستی ارزان می فروشند.

در پایان توصیه می کنیم در صورت سفر به روسیه از تماشای این دو جاذبه گردشگری مهم مسکو غافل نشوید، در آخر با شما پیشنهاد می کنم تور روسیه را در برنامه سفر خود قرار دهید.

مطلب پیشنهادی

تئاتر بولشوی مسکو

تئاتر بولشوی مسکو

در میان جاذبه های تاریخی کشور روسیه، تئاتر بولشوی که در شهر مسکو، پایتخت این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *